Twórca potęgi Karate Kyokushin w Polsce. Posiada 6 dan w Kyokushin Karate oraz 1 dan w Judo. Absolwent AGH i AWF w Krakowie. Od 1968 roku uprawia judo i ju-jitsu, w roku 1972 zakłada pierwszą sekcję karate kyokushnkai na AGH. Dwa lata później zostaje pierwszym mistrzem Polski w wadze średniej. W roku 1975 bierze udział w I Otwartym Turnieju Światowym w Tokio. Od tej pory marzy tylko o tym, by zostac uchi-deshi (wewnętrznym uczniem) w tokijskim dojo samego M. Oyamy. W 1986 roku w tajemnicy przed władzami politycznymi i sportowymi, ląduje na tokijskim lotnisku. Jako jeden z 15 uchi-deshi w dojo legendarnego Oyamy, przez 15 miesięcy będzie mógł robić tylko trzy rzeczy: spać, jeść i trenować karate zgodnie z samurajskim kodeksem Bushido.

Już pierwszego dnia na znak pokory, wtedy jeszcze sensei Drewniakowi, ostrzyżono włosy do gołej skóry i położono przed nim biały pas. Znaczyło to, że uczniowie Oyamy nie uznają jego trzeciego dana i prawo do noszenia mistrzowskiego pasa. To prawo Drewniak musiał sobie wywalczyć i to w pojedynkach z największymi mistrzami. Wytrzymał wszystko: i poranne pięciokilometrowe biegi z trzystoma pompkami na dokładkę, i rutynowe kąpiele pod lodowatym wodospadem, i wreszcie najtrudniejszy bieg na 20 kilometrów pod górę.

Uwienczeniem tej 15-miesięcznej katorgi był nie tylko 4 dan, ale przede wszystkim wygrana z własną słabością i ograniczeniami, dzięki czemu stał się godny miana wojownika Budo.

Pobyt u Oyamy zaowocował również tym, że będąc na międzynarodowym seminarium w Tokio, w maju 1993 r. Andrzej Drewniak otrzymał z rąk Mas Oyamy stopień 5 dan oraz nominacje na Kyoshi - instruktor międzynarodowy.

24 Maja 1997 w podczas otwarcia Mistrzostw Europy Karate Kyokushin Gdańsk 1997, Andrzej Drewniak otrzymał z rąk Kancho Shokei Matsui certyfikat na 6 Dan, za pomyślnie zdany egzamin.