12.10.2001 (Piątek)

Mistrzostwa Ameryk 2001  [shark, 00:31]

Pięcio osobowa reprezentacja Polski zdobyła aż 4 medale i pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej podczas rozegranych w Nowym Jorku 22 września, Otwartych Mistrzostw Ameryk. Na wysokości zadania stanęła Ewa Pawlikowska (Nowy Sącz) broniąc swoje tytuły mistrzowskie z ubeigłych lat (1999, 2000). Drugie i trzecie miejsce przypadły kolejno Adriannie Bieńkowskiej (Gdańsk) oraz Agnieszce Sypien (Wrocław). Srebrny medal w kata zdobył Remigiusz Karpiński (Ełk).
Po tragicznych wydarzeniach 11 września, władze Nowego Jorku zdecydowały o zawieszeniu masowych imprez do końca października, jednak niektóre z tych mniejszych być może odbędą sie. Nasze zawody doszły do skutku tylko dlatego, że patronat nad nimi objęła żona byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych - Hilary Clinton - powiedział wiceprezes Polskiego Związku Karate i zarazem trener Polskiej reprezentacji Andrzej Drewniak.

Zmiana terminu zawodów  [shark, 00:07]

Przesunięciu uległa data II Mistrzostw Polski w kategorii open + kata. Turniej odbędzie sięw Kielcach 1 grudnia 2001.

10.10.2001 (Środa)

Obóz Letni - Constanza 2001  [shark, 01:18]

Pod koniec sierpnia, tj. 17-21 w Constanzie (Rumunia) nad Morzem Czarnym odbył się obóz letni Kyokushin Karate z udziałem blisko 220 uczestników wpośród których pięciu przyjechało z Polski. Treningi prowadzili Kancho Shokei Matsui oraz shihan L.Hollander, K.Gorai, A.Drewniak, P.Voght, P.Vlisenbick, sensei A.Ipatov i S.Blizniuk. Sensei Mariusz Mazur z Warszawy, na obozie zdał egzamin na stopień 3 dan. Serdecznie gratulujemy.

09.10.2001 (Wtorek)

Turniej repasażowy  [shark, 23:58]

Wczoraj w Fukuoce (Japonia) Francisco Filho wygrał turniej repasażowy. Filho będzie drugim zawodnikiem z Kyokushin Karate, obok Nicholasa Pettasa, który wystąpi 8 grudnia w Tokyo Dome w Grand Prix K-1. To wielki dzień dla Kyokushin w Japonii.

Podsumowanie sondy  [shark, 23:54]

Przyszedł czas by podsumować wyniki ostatnio przeprowadzonej sondy, która przeciągnęła się o kilka dni zresztą. Tym razem pytaliśmy się, z którego najczęsciej korzystacie serwera, gdzie znajdują się strony OKKK. W sondzie nie oddano zbyt wiele głosów, bo tylko 38 z czego zdecydowana większość (63% głosujących) korzysta z xcom'a, zaś reszta (37%) z nowego miejsca - serwera IDK. Dziękuje za oddane głosy w sondzie oraz zapraszam już teraz do nowej.