Wiadomości
Wydarzenia
Kluby w Polsce
Masutatsu Oyama
Ważniejsze osobistości
Posiadacze stopni Dan
Ranking zawodników
Forum dyskusyjne
Galeria
Księga gości
Biuletyn karate
Budo karate
Linkownia
Pozostałe strony
Zmiany na stronach

Nowa sonda już wkrótce!
Jeśli masz jakieś propozycje, uwagi, komentarze itp., odnośnie serwisu, nie wahaj się napisać!

Wiem coś nowego!
Znalazłem błąd
Współpraca
Reklama
Ja w innej sprawie...

Wyróżnienia
Bannery
Redakcja

Prace konkursowe:
Klaudia z Chorzowa
Marcin z Grajewa


Zwiedzający od 27 marca 1997

02.08.2001 (Czwartek)


Forum dyskusyjne  [shark, 21:12]

Wczoraj, tj. 1 sierpnia utworzone zostało forum dyskusyjne poświęcone... no własnie - na początku było to forum dotyczące Karate, następnie przerodziło się to w forum poświecone Kyokushin, a w tej chwili wszyscy zaczęli zastanawiać się czego owe forum w końcu powinno dotyczyć. Zapraszam więc do podjęcia dyskusji na głosowisku. W większym gronie na pewno szybciej ustalimy jak to powinno się skończyć. Z góry dziękuję za poświęcenie chwilki, tak cennego niestety, czasu :)

Nowy Polski Shihan!  [mawashi, 00:07]

Do grona "Profesorów" Karate Kyokushin dołączył Branch Chief z USA - Lesław Samitowski. Ten trzeci po Shihan Andrzeju Drewniaku Polak z tak zaszczytnym tytułem, egzamin na 5 dan zdał w czerwcu tego roku na Międzynarodowym Obozie Kyokushin Karate w Kyoto. Shihan Samitowski na co dzień mieszka w Chicago, gdzie wykłada na uniwersytecie i prowadzi swoje dojo o nazwie "Kanku". Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na drodze Karate!01.08.2001 (Środa)


Nowe stopnie dan  [shark, 07:04]

W tym roku powiększyło się grono osób posiadających w Polsce stopień 4 dań o 3 instruktorów - sensei Bogdan Jeremicz (Gdańsk), Eugeniusz Dadzibug (Sosnowiec) oraz Roman Kęska (Kraków). Sensei Jeremicz i Kęska pomyślnie zdali egzamin 13 czerwca w Kyoto/Japonia w czasie obozu letniego, na którym również do egzaminu, z tym że na wyższy stopień - 5 dan - przystąpił sensei Samitowski (Branch Chief USA), jednak nie mam informacji jak się to skończyło. Ponadto w Papendal do egzaminu na stopień 4 dan przystąpił jeden z polskich instruktorów, jednak nie powiodło mu się tym razem, co dowodzi iż nie każdy pomyślnie zdaje egzamin nawet na wysokie stopnie.

Wschodnioeuropejski letni obóz - Kraków  [mawashi, 07:02]

W dniach 25-29 lipca na obiektach AWF w Krakowie odbył się po raz kolejny letni obóz z udziałem 170 uczestników, w większości instruktorów posiadających czarne i brązowe pasy oraz zagranicznych gości z Czech, Rosji i Słowacji.
Shihan Katsuhito Gorai poprowadził wszystkie treningi na sali wraz z utytułowanym zawodnikiem sensei Masato Ikeda instruktorem z Honbu Tokio. Na pierwszym treningu wręczył część zaległych certyfikatów i pasów otrzymanych z Japonii oraz poinformował sensei Romana Kęskę z Krakowa o zdaniu egzaminu na 4 dan podczas Międzynarodowego obozu w Kyoto w czerwcu 2001. Otrzymaliśmy także informacje, że drugim Polakiem, który pozytywnie zdał egzamin na 4 dan na tym samym obozie był sensei Bogdan Jeremicz z Gdańska.
W prowadzeniu treningów pomagali sensei Włodzimierz Rój, Roman Kęska i Krzysztof Borowiec. Gościem specjalnym był zwycięzca programu Big Brother - sempai Janusz Dzięcioł, na co dzień ćwiczący w Grudziądzu.
Shihan K.Gorai w pierwszej części obozu położył szczególny nacisk na określenie wysokości i celu technik wykonywanych w ramach Kichon. W drugiej części obozu skoncentrował się na Renraku, podając przykłady nieznanych dotąd układów oraz na kombinacjach do walki, z uwzględnieniem różnych obron przed low-kick. Uczestnicy byli zadowoleni z włączenia do każdego treningu części poświęconej Kata. W sumie w czasie obozu udało się powtórzyć wszystkiem Pinian kata Ura oraz Tsuki no kata, Sanchin no kata, Geksai dai, Geksai Sho, Yantsu i Sushino.
W tym roku Sayonara odbyła się w wynajętej dyskotece Politechniki Krakowskiej i zgodnie z tradycją była poświęcona konkursowi kabaretowemu. Zwyciężyła w dobrym stylu grupa "Górale" sensej A.Krawontki, W.Gwizda i P.Zembrzuskiego. DJ Karateka zaewnił dobrą muzykę do 4 rano.
Na ostatnim treningu po 90 minutowych walkach z udziałem sensei Masato Ikeda, który walczył z naszymi zawodnikami, wręczone zostały certyfikaty na stopnie Kyu oraz zaświadczenia PZK o zdaniu egzaminu na stopnie Dan. Na koniec obozu wszystkim uczestnikom został wręczony plakat z pamiątkowym zdjęciem grupowym.

Zachodnioeuropejski letni obóz - Papendal  [mawashi, 07:01]

11-15 lipca w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Papendal/Holandia, odbył się XXXIV Zachodnioeuropejski Letni Obóz Kyokushin Karate z udziałem blisko 100 uczestników, w tym 12 Polaków. Głównym instruktorem był shihan Loek Hollander (8 dan), zaś jedynym zagranicznym instruktorem shihan Andrzej Drewniak (6 dan).
Podczas obozu przeprowadzony został, jak co roku niezwykle trudny egzamin na stopnie Dan. Prawie wszyscy Polacy przeszli go jednak pomyślnie. Uzyskali: 4 dan - sensei Eugeniusz Dadzibug (Sosnowiec), 3 dan - sensei Edward Urbańczyk (Katowice), Jan Mazurkiewicz (Włocławek), Włodzimierz Weselski (Zakopane) oraz Tomasz Bachowski (Jaworzno). Gratulujemy!

XV Mistrzostwa Europy - Szentes 2001  [mawashi, 07:00]

W dniu 26 maja odbyły się w Szentes/Węgry XV Mistrzostwa Starego Kontynentu z udziałem 141 zawodników reprezentujących 27 krajów. Polskę reprezentowało 14 zawodników walczących w 7 kategoriach wagowych mężczyzn i kobiet. Gościem honorowym był prezydent Światowej Organizacji Karate kancho Shokei Matsui, który wraz z burmistrzem Szentes dokonał odsłonięcia obelisku legendarnego twórcy współczesnego karate sosai Masutatsu Oyamy.
Puchar dla najlepszej zawodniczki w kumite zdobyła Ewa Pawlikowska. Ona również wygrała konkurs tameshiwari, rozbijając 14 desek 3 technikami! Wśród mężczyzn w konkursie tameshiwari zwyciężył Sylwester Sypień - 19 desek! Nagrodę dla najlepszego zawodnika otrzymał Kurbanov Lehi z Rosji.
Drużynowo zwyciężyła Polska przed Rosją i Ukrainą. Sędzią głównym turnieju był shihan Antonio Pinero. W wyborach do Zarządu EKKO shihan Andrzej Drewniak został ponownie wybrany wiceprezesem EKKO. Podczas ceremoni otwarcia mistrzostw, shihan Shokei Matsui wręczył certyfikat na 7 dan shihan Antonio Pinero.


archiwum wiadomości

[2001]   [12|11|10|09|08|07|06|05|04|03|02|01]   [2000]
Ćwiczący (00)
Instruktorzy (00)
Kluby (00)

Dołącz się do listy

Przysięgi Dojo w następujących językach:

Angielski
Argentyński
Duński
Flamandzki
Francuski
Hiszpański
Holenderski
Indonezyjski
Irański
Japoński
Japoński (kanji)
Litewski
Niemiecki
Norweski
Polski
Portugalski
Rosyjski
Szwajcarski
Szwedzki
Urdu
Węgierski
Włoski

Jeśli chcesz się zapisać na listę dyskusyjną, wpisz poniżej swojego email'aRegulamin listy

Kyokushin czat

Polska Organizacja
Kyokushin Karate


Wrocławski Klub
Kyokushin Karate


Sprzęt treningowy
i akcesoria


Jeśli klikniesz na poniższą ikonkę, dodasz stronę do ulubionych:Jeśli natomiast wybierzesz poniższą ikonkę, wówczas strona stanie się domyślną:
Copyright © 1997-2001 Paweł Wojciechowski